فرمان جدید: اصنافی‌که تا دو میلیون افغانی در سال فروش دارند، از پرداخت مالیات کاملاً معاف هستند

عبدالسلام حنفی

مقامات ارشد حکومت طالبان امروز اعلام کردند که بر اساس فرمان هبت الله آخندزاده، رهبر طالبان، شماری از اصناف و کسبه‌کاران کوچک به طور کامل از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.

عبدالسلام حنفی، معاون نخست وزیر حکومت طالبان، در یک نشست خبری گفت اصنافی‌که تا دو میلیون افغانی (حدود ۲۷ هزار دلار) در سال فروش دارند، از پرداخت مالیات کاملاً معاف هستند.

به گفته آقای حنفی کسبه‌کارانی که بیش از میلیون افغانی در سال فروش دارند، پرداخت مالیه برای آنان از ۰.۵ درصد به ۰.۳ درصد کاهش یافته است.

پیش از این بالا بودن مالیات وضع شده از سوی حکومت طالبان شکایات بسیاری از مغاز‌ه‌داران و کسبه‌کاران را در افغانستان برانگیخته بود.

محمد نصیر آخوند، سرپرست وزارت مالیه در حکومت طالبان در این نشست خبری گفت که این تصمیم برای آسایش مردم و تجار گرفته شده است.

پس از بازگشت طالبان به قدرت که کمک‌های بین‌‌المللی برای حکومت طالبان قطع شد، مالیات بخش اصلی منابع مالی آنها را تشکیل می‌‎‌دهد.

حکومت طالبان همچنین کمیسیون عشر و زکات زیر نظر وزارت زراعت و مالداری دارد.

شکایت‌های زیادی وجود داشته که پس از بازگشت طالبان به قدرت، مالیات در افغانستان افزایش یافته و از بسیاری از کشاورزان کوچک و تاجران گرفته می‌شود.

علاوه بر مالیات ثابت یا مالیات بر فروش، از کارآفرینان برای خرید و تمدید جواز، نظافت شهرداری، درآمد، حقوق کارگران و اجاره محل کار مالیات اخذ می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://mfabbehsud.com/parsinews/?p=11107

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: