مابه حمایت شما نیازمندیم

انسان موجودی است اجتماعی که به دلیل نیازهای مادی و معنوی با دیگر اعضای اجتماع تعامل برقرار می سازد. تعاملات اجتماعی در حالت طبیعی، در وضعیتی متوازن باقی می مانند. اما همواره این شرایط ثابت نیست. در مواقع بحران؛ اعم از مشکلات فردی و خانوادگی، بحران های طبیعی و غیرطبیعی، نیاز افراد از حد متعارف فراتر می رود به نحوی که خود از برآوردن آن نیازها عاجز می مانند و ضروری است تا سایر اعضای اجتماع وارد میدان عمل شده و به فرد یا افراد درگیر بحران کمک کنند.
از این اقدامات به عنوان مسئولیت اجتماعی یاد می شود و شهروند مسئول، شهروندی است که نسبت به حوادث و رخدادهای جامعه اطراف خویش بی تفاوت نبوده، احساس مسئولیت کرده، و در بهبود آن در حد توان می کوشد. گرچه در انجام این امور، اقدام کننده به سود و زیان خود نمی اندیشد و تنها بر اساس مسئولیت اخلاقی و انسانی خویش عمل می کند، اما این اقدام تاثیرات بسیار مثبتی برای وی در پی خواهد داشت.
پرداخت بدهی های نیازمندان
عده ای از افراد پس از از دست دادن شغل و درآمد حاصل از آن، کاهش درآمد یا مسائلی از این قبیل، به دلیل عدم استطاعت مالی، به قرض کردن از دیگران یا خرید کردن اجناس به صورت نسیه روی می آورند. چندی نمی گذرد که این بدهی ها بر روی هم انباشته شده و فرد را تحت فشار روحی فراوان قرار می دهد. حتی گاه این موضوع به بحث و مشاجره با فرد قرض دهنده و شرمساری قرض گیرنده منتهی می شود.
به منظور حفظ شان و منزلت این افراد، می توانیم با مراجعه به کاسب های منطقه، به فراخور توان خویش تا حد امکان بدهی های این افراد را از طرف آنها پرداخت و تسویه نماییم. این روش یکی از مناسب ترین روش ها برای کمک به نیازمندان است، چرا که علاوه بر مطمئن بودن، عزت نفس افراد نیازمند نیز حفظ می شود.
روش دیگر برای کمک به نیازمندان، پرداخت اجاره خانه های معوقه آنهاست. بسیاری از افراد نیازمند کرایه نشین هستند و گاه به دلیل عدم استطاعت مالی، پرداخت اجاره آنها به تعویق می افتد و منجر به اختلاف و کدورت با صاحبخانه می شود. با شناسایی این افراد و پرداخت اجاره بهای معوقه آنان، می توانیم بار سنگینی را از دوش این خانواده ها برداریم.
خرید لوازم برای نیازمندان
یکی دیگر از راه های کمک مستقیم به نیازمندان، خرید وسایل و لوازم ضروری برای آنهاست. کودکان فاقد سرپرست به طور معمول از لوازم ضروری مانند پوشاک یا لوازم تحریر بی بهره هستند و به همین دلیل با سرزنش های اجتماعی و در پی آن با افت تحصیلی مواجه می شوند. برای کمک مستقیم به این نیازمندان، می توانیم برای مثال با مراجعه به مدارس، از مسئولین مدرسه در شناسایی این افراد کمک بگیریم و برای آنها لوازم مورد نیازشان را تهیه کنیم.
مورد دیگر، حمایت از جوانانی است که در حال تشکیل خانواده هستند اما در این مسیر با مشکلات مالی فراوانی مواجه اند. این امر از دیرباز در سنت جامعه ما مرسوم و متداول بوده است. تهیه جهیزیه برای دختران دم بخت، پرداخت اجاره بها یا پیش پرداخت اجاره خانه برای مردان جوانی که تصمیم به ازدواج دارند و این هزینه ها مانع بزرگی برای آنها محسوب می شود، بسیار می تواند موثر باشد. لذا با این گونه حمایت ها، می توانیم مسیر ازدواج را برای نسل جوان هموار و از تبعات ناشی از تاخیر در ازدواج آنان جلوگیری کنیم.
تهیه مواد غذایی برای نیازمندان
شاید ضروری ترین کمک در شرایط کنونی، کمک به نیازمندان در تهیه مواد غذایی باشد. اغلب این خانواده ها به دلیل تغذیه ناسالم و ناکافی، به ویژه کودکان، به سوء تغذیه مبتلا هستند و در معرض آسیب های جدی قرار دارند. لذا می توانیم با تهیه مواد غذایی ضروری، به این خانواده ها در تهیه و پخت غذایی مغذی و مقوی برای خانواده کمک نماییم.
هم چنین می توانیم در صورت دسترسی به مغازه داری معتمد و پرداخت مبلغی به وی به صورت ماهانه، این امکان را برای کمک به نیازمندان فراهم کنیم تا بتوانند به رایگان اجناس مورد نیاز خود را تهیه کنند.
حمایت مستقیم از دانش آموزان کم برخوردار
برای شناسایی و دسترسی به کودکانی که به دلیل فقدان سرپرستی موثر، در شرایطی بسیار دشوار به تحصیل ادامه داده و در معرض خطر ترک تحصیل قرار دارند، یکی از معتبرترین و مطمئن ترین راه ها، همکاری با مجمع فرهنگی اجتماعی بابه بهسود است.
مجمع فرهنگی اجتماعی بابه بهسود با همراهی و مشارکت جمعی از خییرین توانسته است تاکنون تعداد زیادی دانش آموز فاقد سرپرست موثر را از سراسر کشور بورسیه تحصیلی کرده و بدین ترتیب از روند رو به رشد کار کودکان به طور موثر پیشگیری نماید.
حامیان ما در مجمع فرهنگی اجتماعی بابه بهسود، با پرداخت کل یا بخشی از مبلغ بورسیه دانش آموز، به طور ماهانه و مستمر، بار سنگینی را از دوش این خانواده های کم برخوردار برداشته و امکان ادامه تحصیل این دانش آموزان را فراهم نموده اند. ضمن این که گزارش کامل و شفافی از واریزی های حامیان در اختیار آنها قرار می گیرد و آنها با خاطری آسوده با ما همکاری می نمایند.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://mfabbehsud.com/parsinews/?p=300

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: