جلسه مشترک نماینده وزارت اقوام و قبایل با متنفذین مرکز بهسود با حضور کوچی‌ها

این جلسه که در تاریخ اول جدی 1403 در مقر ولسوالی مرکز بهسود برگزار شده بود، آقای آخون زاده نماینده وزارت اقوام و قبایل جویای مشکلات مردم بهسود شده و از متنفذین حاضر در جلسه خواست تا مشکلات مردم بهسود را مطرح نمایند، آقای محمد کبیر احمدی عضو شورای ولسوالی مرکز بهسود به نمایندگی از بزرگان ومتنفذین بهسود طی سخنانی ضمن خوش آمد گویی به نماینده وزارت اقوام و قبایل گفت: بسیار خوش آمدید ما خوشحال هستیم که شما هر از گاهی از مردم خویش احوال گرفته و از نزدیک در جریان مشکلات این مردم قرار می گیرید.

آقای احمدی گفت: ما از ناحیه امنیت مشکلات نداریم ولسوالی فعال است قومندان امنیه و همچنین استخبارات طبق معمول به کارهای خویش ادامه می‌دهند، مردم احساس امنیت می کنند اما مشکلات اساسی که در بهسود وجود دارد مشکلات کوچی است. وی گفت: ما مشکلات ناشی از کوچی‌های که در بهسود چراگاه و یا زمین دارد نداریم، مشکل اینجاست که کوچی‌های حداقل از پنج ولایت در بهسود سرازیر می‌شود. شما می دانید در بهسود در طول یک سال 5 ماه بهار و بقیه زمستان است. وقتی این حجم از کوچی با مواشی شان در اینجا سرازیر می شود به این معنی است که دیگه هیچ علف چر، چراگاه و چیزی برای مردم باقی نمی ماند.

مسئله دیگر این است که کوچی‌ها به تعداد نفر شان مسلح می‌آید، قاعده این است که سلاح باید در اختیار دولت باشد نه افراد عادی اگر احیانا آنها احساس خطر می کنند فقط کافیست برای رفع این مشکل هر گروپ یک سلاح داشته باشد نه به تعداد نفر و ما مشکلات داشتن صلاح را طی این ۴۰ سال دیدیم

مشکل دیگر این است که ریاست کمیسیون حل منازعات ده نشین و کوچی در ساحه نیست در وزیراکبرخان و یا دشت برچی نیست آنها از مشکلات به وجود آمده در ساحه چی می دانند؟

آقای آخون زاده ضمن تایید صحبت های آقای احمدی گفت ما در اسرع وقت به این مشکلات رسیدگی خواهیم کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://mfabbehsud.com/parsinews/?p=11046

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: